Makijaż do pracy – podstawy

Makijaż do pracy – podstawy

  • Post author:
  • Post category:kosmetyki

Makijaż musi być dostosowany do konkretnego kontekstu oraz sytuacji w której się znajdujemy. sposób malowania musi współgrać z daną sytuacją jeśli nie chcemy narażać się na niepotrzebne wzbudzanie sensacji. Nie inaczej jest z makijażem przygotowywanym do pracy. W czasie jego przygotowania warto przestrzegać pary podstawowych zasad.

Przede wszystkim makijaż do pracy powinien być delikatny i stonowany. Potwierdzi to każda konsultantka kosmetyczna. Wymagają tego nawet czasami same firmy, w których nadal obowiązuje dress code – często zalecają one, aby makijaż nie rzucał się w oczy i cechował się dużą dyskrecją. Z oczywistych względów makijaż do pracy powinien być prosty, a przede wszystkim trwały! W czasie wykonywania codziennych obowiązków nie zawsze mamy możliwość poprawienia naszego makijażu, choć wiadomo, że zawsze lepiej mieć przy sobie podstawowe kosmetyki fair trade, takie jak peeling, masło do ciała, naturalne mydło. Makijaż do pracy nie może być też oczywiście zbyt ekscentryczny.

Pamiętajmy, że w czasie spotkań biznesowych bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Nasi partnerzy będą oceniać nasz strój, makijaż oraz oczywiście, to co mówimy. Makijaż dzienny oraz makijaż do pracy łączy jedna podstawowa kwestia – make up musi być zawsze dopasowany do konkretnego typu urody. Nie ma uniwersalnego przepisu na właściwy makijaż, bo uroda każdej z nas jest inna. Oczywiście, zazwyczaj staramy się ukryć niedoskonałości (np. popękane naczynia i wypryski). Poza tym warto postarać się ukryć podkrążone oczy oraz wszelkie oznaki zmęczenia. Głównym celem makijażu do pracy jest zatuszowanie wad i uczynienie cery bardziej subtelną.